Audio zapisi lekcija
In pizzeria.mp3

7. razred/Che ne dici di una pizza!?

Buon giorno e benvenuti!

Danas ćemo raditi lekciju Che ne dici di una pizza?, a nalazi se u udžbeniku na str. 44. Molim vas da vježbe rješavate po redu i slijedeći upute.

Raditi ćete samo uvodni tekst, koji je vrlo kratak.

Esercizio 1 – leggete il testo (idealno bi bilo kad bi ga mogli i poslušati na CD-u, ako ga niste negdje zagubili) te u bilježnici napišite nepoznate riječi (možete se koristiti rječnikom na kraju knjige, ali ako nema svih riječi, koristite i Google prevoditelj)

Napomena: na dnu ove lekcije nalaze se poveznice s rješenjima ovog (i svih drugih) zadatka gdje možete provjeriti značenje riječi, ali bilo bi dobro da ne otvarate odmah tu poveznicu nego da prvo sami probate pronaći nepoznate riječi, a tek onda provjerite rješenja

Esercizio 2 - https://wordwall.net/play/915/127/966 (klikni na link i upiši svoje ime)

Esercizio 3 – guardate la piantina (pogledajte mapu) sulla pagina 44: označite iksom (X) gdje se nalaze Marina i Riccardo (odgovor se nalazi u tekstu)

Esercizio 4 - https://wordwall.net/play/915/215/312

Esercizio 5 - rispondi alle domande (odgovori na pitanja u bilježnicu, ali punim rečenicama):

Dove sono Marina e Riccardo? Come si chiama la pizzeria? Chi ha fame e sete? È lontana la pizzeria? Quali strade devono prendere Riccardo e Marina per arrivare alla pizzeria? In che via si trova la pizzeria? A che numero si trova la pizzeria? Quale monumento è vicino alla pizzeria? È all'aperto la pizzeria? (ne treba prepisivati pitanja)

Kad proradi virtualna učionica, odgovore iz bilježnice ćeš slikati i poslati sliku u virtualnu učionicu (nadamo se da će to biti u srijedu). Rješenja 5. zadatka će biti objavljena nakon što svi učenici pošalju radove.

Rok za rješavanje ove lekcije je do srijede popodne, kada bi trebali, po našem uobičajenom rasporedu, imati slijedeći sat.

Ciao e ci vediamo!

vježba

Osnovna škola Tina Ujevića Šibenik / Trg A. Hebranga 11, HR-22000 Šibenik / www.os-tujevica-si.skole.hr / ured@os-tujevica-si.skole.hr